Płomień Limanowa Gospodarze

Michal Granat

Utworzono:

05.11.2022

Płomień Limanowa - Wiatr Ludźmierz 1:4(0:2)
0:1 Siaśkiewicz (Karwaczka) 7
0:2 Hagowski (Chowaniec) 25
0:3 Żółtek (Siaśkiewicz) 36 po wolnym
0:4 Wąsowicz 50 samobójcza
1:4 Łątka 83
Płomień: Golonka (46 Zdeb) - Gargas, Wąsowicz, Piwko, Łącki, Kunc, Kęska, Giza, Wyżycki, Łątka, Puch
Wiatr: Ciszek - Duda, K. Zubek, K. Siuta, Żółtek (65 Jankowski), Siaśkiewicz, Chowaniec (50 Słaboń), Stopiak, Luberda, Hagowski, Karwaczka

Obie drużyny przystąpiły do spotkania z problemami kadrowymi, jednak zdecydowanie w gorszej sytuacji okazali się być gospodarze. W Wiatrze brakowało zawodników formacji defensywnej, jednak "swoją robotę" zrobiła potężna siła w ataku. Trzy bramki zdobyte w pierwszej odsłonie i pełna dominacja zapewniły ludźmierzanom bardzo pewną i cenną wygraną.

Momenty były:
6 - Karwaczka posyła prostopadłe podanie w kierunku Chowańca. Sam na sam wybroniona na korner przez golkipera Płomienia.
7 - GOL 0:1! Po rzucie rożnym, Karwaczka dogrywa niemal z linii końcowej do Siaśkiewicza. Mimo ostrego kąta, gracz Wiatru zdołał zmieścić futbolówkę przy słupku!
9 - Kontra gości. Hagowski wychodzi sam na sam i decyduje się podac do Żółtka. Piłka w siatce ale sędzia dopatruje się pozycji spalonej.
19 - Bliski szczęścia był Karwaczka. Jego uderzenie z rzutu wolnego z trudem na rzut rożny paruje Golonka.
25 - GOL 0:2! Tercet Wiatru: Żółtek - Chowaniec - Hagowski zdobywał kolejne metry w bocznym sektorze. Ostatecznie podanie od Chowańca wykorzystuje Hagowski, kierując piłkę w siatce po dalszym słupku.
30 - Długa piłka od obrońcy do Hagowskiego. W sytuacji sam na sam obronną ręką wychodzi Golonka.
36 - GOL 0:3! Siaśkiewicz dorzuca z rzutu wolnego w bocznym sektorze. Piłka przechodzi centrum pola karnego i trafia pod nogi Żółtka na dalszym słupku. Strzał bez przyjęcia podwyższa wynik!
46 - Wymuszona zmiana w obozie Płomienia. Boisko z kontuzją opuszcza Golonka, między słupkami melduje się Piwko.
50 - GOL 0:4! Zagranie w uliczkę do Hagowskiego. Dośrodkowanie kończy się samobójczym trafieniem Wąsowicza, naciskanego przez Chowańca.
52 - Szybkie wyjście w ataku przyjezdnych. Słaboń do Hagowskiego, który huknął wprost w bramkarza.
56 - Pierwsza tak groźna sytuacja Płomienia. Po kontrze Wyżycki stempluje słupek.
78 - Siaśkiewicz z prawego skrzydła ścina do środka i uderza potężnie w poprzeczkę z 25 metra.
83 - GOL 1:4! Nonszalanckie zachowanie defensywy Wiatru karci Łątka. Po przechwycie strzał z 10 metra pokonuje Ciszka.